Zakłady wzajemne: nadal dziury i absurdy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Nie rozwiązano problemu wycieku za granicę pieniędzy z rynku zakładów wzajemnych. Branża bukmacherska apelowała o poprawienie dziurawych jak ser przepisów. Bezskutecznie.

W ramach nowelizacji ustawy o grach hazardowych ustawodawca zdecydował się na doprecyzowanie przepisów dotyczących reklamy.
To oczekiwana przez wielu zmiana. Sęk w tym, że skupiono się jedynie na dozwolonej reklamie legalnych podmiotów. Pominięto zaś w zasadzie problem obchodzenia ustawy przez firmy działające w Polsce bez zezwolenia i ich zleceniobiorców.

Zakres dopuszczalnej reklamy

Art. 29 ust. 1 ustawy hazardowej począwszy od 1 kwietnia 2017 r. będzie stanowił, że reklama i promocja gier cylindrycznych, gier w karty, w kości, na automatach oraz – co chyba najistotniejsze – zakładów wzajemnych jest zabroniona. Od tej reguły jest jednak wyjątek. Otóż reklamowanie zakładów wzajemnych w ograniczonym zakresie będzie dopuszczalne na jasno określonych w art. 29b zasadach.
Takie rozwiązanie chwali Marta Kostka, prezes Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (tych, które posiadają zezwolenie na prowadzenie działalności w Polsce).

Więcej czytaj na: e-playbet.com

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa