W Czechach rośnie aktywność hazardowa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Liczba gier hazardowych rośnie w Czechach, ponieważ lokalni obywatele wydali ponad1,5 mld euro w 2017 r. Krajowy koordynator ds. gier Jindrich Voboril powiedział, że liczba ta stanowi pół miliarda wzrostu w porównaniu z rokiem poprzednim.

Gry hazardowe online pomogły zwiększyć tę liczbę, ponieważ stanowiły jedną trzecią sumy, podczas gdy w 2009 r. wyniosły zaledwie 3 procent.

„Dzięki rozwojowi technologii wzrost jest ogromny. Ryzyko polega na tym, że co raz młodsze i młodsze pokolenia uprawiają hazard. Jest on coraz bardziej dostępny ” – powiedział Voboril.

Author

Koordynator powiedział, że wzrost hazardu online może narazić młodych ludzi na ryzyko, jakie niesie ze sobą iGaming, dlatego konieczne jest posiadanie wiążących regulacji. Powiedział, że co najmniej 1,5 procent dochodów z gier hazardowych powinno zostać skierowane na fundusz zapobiegania problemom z hazardem.

Jednak minister finansów Alena Schillerova powiedziała, że ​​jest przeciwna tej idei, ponieważ jakakolwiek dyskusja podatkowa powinna być prowadzona podczas tworzenia budżetu państwa, donosi Prague Monitor. Od 2017 r. obowiązuje nowe prawo dotyczące hazardu, a minister Shillerova powiedziała, że te zmiany pomogły państwu w walce z hazardem. Co więcej dodała, że ​​hazard przyniósł państwu 470 milionów euro podatków.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa