Wielka Brytania zaostrza regulamin gier hazardowych online

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Po przeprowadzeniu w tym roku otwartej konsultacji prowadzonej przez Komisję ds. Hazardu Wielkiej Brytanii, regulator ogłosił szereg działań, które pomogą graczom podejmować świadome decyzje dotyczące ich działalności związanej z hazardem online.

Nowe wymagania obejmują:

  • Zapewnić konsumentom możliwość bezpośredniego dostępu do informacji o kontach i grach przez co najmniej 3 miesiące, z zachowaniem minimalnego okresu 12 miesięcy
  • Zapewnić, że historia konta i gier zapewnia łatwe do zrozumienia sumy przez określony czas (na przykład możliwość sprawdzania historii transakcji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy)
  • Dać konsumentom dostęp do informacji o ich depozytach netto (tzn. całkowitej sumie wszystkich depozytów minus sumy wszystkich wypłat)
  • Umożliwiają konsumentom określenie limitów finansowych na całym swoim koncie hazardu, a także poszczególnych grach.

    Sharon McNair, dyrektor programu w Gambling Commission powiedziała:

„Konsumenci muszą być w stanie podejmować świadome decyzje dotyczące swojej działalności hazardowej w Internecie. Wyniki naszych niedawnych konsultacji pokazują, że wśród licencjodawców występują różnice w podejściu do poziomu informacji dostępnych dla konsumentów i łatwości udostępniania tych informacji. Nowe wymogi zmierzają do rozwiązania tego problemu i zapewnienia większej spójności informacji dostępnych konsumentom, niezależnie od tego, kogo wybierają do gry.

Operatorzy gier hazardowych muszą widzieć, że poza najważniejszymi kwestiami zarówno nowe, jak i istniejące produkty hazardowe skutecznie zarządzają ryzykiem związanym z celami licencjonowania, zapewniając bezpieczeństwo w grach hazardowych i uczciwe warunki dla wszystkich.

Opublikowane zostały zaktualizowane standardy dotyczące hazardu online i standardów oprogramowania, ale operatorzy mają do dnia 1 kwietnia 2018 roku obowiązek spełnienia powyższych wymagań. Istnieje szereg dodatkowych wymagań dotyczących informacji wyświetlanych graczom, które wejdą w życie 1 października 2017 roku.

Pani McNair dodała:

„Innowacje i postęp technologiczny nadal przyczyniają się do wzrostu rynku gier hazardowych w wysokości 4,5 miliardów dolarów rocznie. Widzimy codziennie operatorów opracowujących nowe produkty i technologie hazardu – co jest niezbędne do dalszego rozwoju tego sektora.

Źródło: Yogonet

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa