Szwecja chce zakazać reklamy hazardu online

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Szwedzki rząd powiedział w środę, że wkrótce zbada, czy można będzie zakazać reklamowania się kasyn online i innych form hazardu, ponieważ obecnie stara się uporać ze wzrostem uzależnień.

Szwecja, która w ostatnich latach odnotowała gwałtowny wzrost hazardu online w kasynach zagranicznych, zaostrzyła przepisy dotyczące firm hazardowych na początku roku i wezwała branżę hazardową do wprowadzenia kodeksu postępowania w celu ochrony wrażliwych konsumentów.

Jednak według ministra administracji publicznej Ardalana Shekarabiego wprowadzone środki nie posunęły się wystarczająco daleko, dlatego stwierdził że komisja przedstawi własne zalecenia.

„Istnieje możliwość, aby komisarz zalecił całkowity lub częściowy zakaz reklamy hazardu”

– powiedział Shekarabi.

Zadaniem komisji będzie zbadanie, czy reklama hazardu internetowego ma być traktowana w taki sam sposób, jak reklamy alkoholu i tytoniu, ograniczenia premii reklamowych, jackpotów i darmowych gier, a także ograniczenie reklam podczas wydarzeń sportowych na żywo, takich jak mecze piłki nożnej.

Akcje szwedzkiej grupy bukmacherskiej Betsson spadły o 4,7 procent przy 1218 GMT. Rywal LeoVegas odnotował również spadek akcji o 7,7 proc.

Europejskie Stowarzyszenie Betting and Gaming Association oszacowało, że firmy hazardowe online w Europie osiągnęły w 2017 r. Zysk brutto w wysokości 19,6 mld euro (21,96 mld USD).

Źródło: Reuters

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa