Samorządy UK wzywają do ograniczenia reklamy zakładów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Stowarzyszenie Samorządów (LGA), utworzone w radach lokalnych w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że reklamy związane z zakładami wymagają „większych ograniczeń” w celu zminimalizowania ryzyka, że ​​młodzi ludzie rozwiążą problemy z hazardem.

W oświadczeniu na swojej stronie internetowej, LGA powołało się na badania, które mówiły, że prawie co dziewiąte dziecko w wieku 11-15 lat „śledzi” firmy hazardowe w mediach społecznościowych, dodając, że drugie co do wielkości problemy związane z hazardem leżą w wieku 16-24 lat.

LGA podkreśliła również dane z Ofcom, brytyjskiego regulatora nadawania koncesji, które pokazują, że reklama hazardu wzrosła o 5,000% od  2007 r. – kiedy firmy licytujące po raz pierwszy mogły reklamować się w telewizji.

Cllr Simon Blackburn, przewodniczący rady LGA Safer i Stronger Communities, powiedział: „Reklama gier hazardowych w telewizji wzrosła od czasu wejścia w życie ustawy o hazardzie w 2007 r., która jest poważnym problemem dla rad, zdających sobie sprawę ze szkody, jakie problemy hazardu mogą powodować.

„Wzrost reklam hazardu w telewizyjnych wydarzeniach sportowych, takich jak piłka nożna w Premier League oznacza, że ​​widzowie a zwłaszcza dzieci, narażeni są na oglądanie wzrastających ilości marek hazardowych i zakładów.

„Choć ustawa o grach miała stanowić, że hazard jest akceptowalnym zajęciem rekreacyjnym, obawiamy się, że wielkość reklamy hazardu wykraczają poza to, co można uznać za właściwą równowagę między odpowiedzialnym społecznie wzrostem a ochroną osób i społeczności.

„Rząd powinien poważnie rozważyć bardziej restrykcyjne ograniczenia reklam hazardu, które są łatwo dostępne dla dzieci i postrzegane przez dzieci”.

LGA poparła również wezwania rządu do obniżenia maksymalnej stawki na terminalach o stały kurs zakładów (FOBT).

Maszyny były przedmiotem dyskusji, a grupy polityczne i wielu posłów optuje za tym, aby gracze którzy chcą wygrać stosując najwyższą stawkę 100 funtów (114 euro lub 134 USD) na spin, mieli to obniżone do zaledwie 2 funtów.

W swoim złożonym budżecie LGA zadeklarowała poparcie dla tego kroku, dodając, że należy również wprowadzić skumulowane testy wpływu, aby „umożliwić radom odrzucanie wniosków o nowe punkty z zakładami, w tych w których istnieją już inne. Również rząd ogłasza bliski przegląd stanu automatów do gier i chęć wprowadzenia działań w zakresie odpowiedzialności społecznej „.

Blackburn dodał: „Rady są coraz bardziej sfrustrowane ze względu na brak uprawnień do ograniczenia rozprzestrzeniania się FOBT – które obecnie przekraczają 34 000 w Wielkiej Brytanii – a koncentracja zakładów bukmacherskich na wszystkich ulicach.

Obniżenie maksymalnych stawek FOBT do 2 funtów zgodnie z innymi grami hazardowymi pomogłoby chronić osoby narażone na ryzyko problemów z hazardem, które nie przynoszą wyższe straty.

Rady nie są nastawione anty-bukmachersko, ale zaznaczają, że nowo ustalone rozporządzenie dało by im prawo weta w opinii o powstawanie nowe punktów z zakładami – i FOBT – w miejscach, gdzie są już istniejące inne, konkurencyjne.

„Problem z hazardem może prowadzić do spirali długów, pogarszania się stanu zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia, a także szkody dla społeczeństwa w tym i podatników poprzez wzrost przestępczości, rozpad rodziny i powiększającą się bezdomność. Istotną sprawą jest wprowadzenie ulepszonych działań w zakresie odpowiedzialności społecznej, aby zmniejszyć ten poziom”.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa