Legalne firmy stworzyły rejestr nielegalnych bukmacherów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Choć ustawa hazardowa ma wejść w życie 1 kwietnia, a przepisy o blokowaniu stron dopiero od lipca, to w sieci już działa Rejestr Domen Zakazanych. Nie powołało go jednak Ministerstwo Finansów, a legalni bukmacherzy. W ten sposób chcą wystraszyć polskich graczy.

Jest godło Polski, są biało-czerwone barwy, a nawet specjalne logo z ręką ułożoną w symbol „stop” i ikonką komputerowego kursora. Układ i stylistyka witryny rejestrdomenzakazanych.pl na dodatek przypomina strony administracji rządowej.To jednak tylko dobrze przygotowana akcja podszywania się pod oficjalny serwis.

Stronę przygotował podmiot współpracujący z legalną branżą i za jej zgodą. On też odpowiadał za zakomunikowanie uruchomienia witryny. Liczymy, że strona przyczyni się do zwiększenia świadomości zagrożenia, z jakim będzie wiązało się granie w firmach nielegalnych – przekazał nam Paweł Rabantek ze Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

Jak dodaje, strona ma być modyfikowana i aktualizowana. Na razie znajduje się na niej lista 50 niezarejestrowanych w naszym kraju bukmacherów. A to oznacza, że w myśl polskiego prawa serwisy te nie powinny oferować zakładów. Większość unika płacenia podatków rejestrując się w rajach podatkowych takich jak np. Malta, Gibraltar, Alderney czy Curacao.

Dzięki temu oferują atrakcyjniejsze wygrane, przygotowując serwisy w języku polskim z obsługą płatności do i z naszego kraju. Szacuje się, że nielegalni bukmacherzy opanowali ok. 90 proc. wartego 5 mld zł rynku.

Zagraniczne firmy bukmacherskie spytaliśmy o komentarz do umieszczenia ich w rejestrze. Pojedyncze serwisy stwierdziły, że „nie chcą odnosić się do prywatnych inicjatyw”.

W myśl obowiązującego dziś w Polsce prawa domeny operatów nieposiadających polskiej licencji nie są nielegalne. Dlatego tym trudniej zrozumieć, dlaczego ktoś tworzy dziś takie zestawienie ilustrując je godłem Rzeczypospolitej Polskiej – odpowiedziała nam Joanna Dzios ze stowarzyszenia EGBA, które zrzesza największe firmy hazardowe w Europie.
Tagged under

1 Comment

  1. Pingback: Ministerstwo Finansów udostępniło wersję testową rejestru – E-PLAY.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa