Rekordowy kwartał dla branży bukmacherskiej w Danii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Spillemyndigheden, czyli duński hazardowy organ regulacyjny opublikował kolejne kwartalne wyniki dotyczące rynku hazardowego w tym kraju. Według danych regulatora rok 2016 był rekordowy pod względem przychodów dla branży.

Gross Gaming Revenue wygenerowany przez podmioty zarejestrowane na rynku duńskim w czwartym kwartale 2016 roku wyniósł 550 milionów DKK, co jest wynikiem o 2 mln DKK lepszym niż w roku 2015 i jednocześnie drugim kwartałem w historii pod względem wysokości GGR. Łącznie w 2016 roku operatorzy zakładów bukmacherskich wygenerowali GGR na poziomie 2,17 mld DKK (w 2015 roku były to niecałe 2 mld DKK).

Ostatnie trzy miesiące minionego roku to także najlepszy wynik dla operatorów kasyn online, które wygenerowały łączny GGR na poziomie 374 mln DKK uzyskując zdecydowanie najwyższy wynik w historii rynku duńskiego. Podsumowując cały rok 2016 GGR dla branży kasynowej w internecie to 1,41 mld DKK, co daje ponad 250 mln DKK więcej niż w roku 2015. Nieco niepokojące mogą być rezultaty branży pokera online – 36 mln DKK, jedna z niższych liczb kwartalnych w ostatnich 2 latach.

Cała branża online (wliczane są tu zakłady, kasyna oraz poker) dały w sumie Gross Gaming Revenue w wysokości 3,74 mld DKK (wzrost o ponad 400 mln DKK w porównaniu do roku 2015).

Na początku stycznia 2017 roku przyznano licencje dla 27 podmiotów, z czego 14 było przeznaczone dla zakładów bukmacherskich online a 25 dla operatorów kasyn w internecie.

Pełny podsumowanie czwartego kwartału na rynku hazardowym online w Danii znajdziecie na stronie Spillemyndigheden – duńskiego organu regulacyjnego w obszarze hazardu.

 

Tagged under

2 Comments

  1. Pingback: Rekordowy kwartał dla branży bukmacherskiej w Danii – E-PLAY.PL

  2. SureBetyPL

    To niewiele mówi przeciętnemu Kowalskiemu, dopóki nie podacie ile wyniósł przychód za 2015 albo 2016 rok w Polsce, która jest kilka razy większym krajem, a ma kilka razy mniejszy przychód z tytułu hazardu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa