Rekordowa wygrana w Eurojackpot dla Polaka

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Główna nagroda w europejskiej grze liczbowej Eurojackpot, a więc aż 90 mln euro, trafi po dzisiejszym losowaniu po połowie do Nadrenii Północnej-Westfalii i do Polski.

Kumulacja osiągnęła maksymalny pułap po siedmiu tygodniach, w których nikt nie zdobył głównej wygranej. W piątkowym losowaniu szczęście miały dwie osoby, dlatego wygrana po połowie trafi do Niemiec i do Polski.

Liczby wylosowane w historycznym dla Polski piątkowym losowaniu Eurojackpot to: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8. Główna nagroda w europejskiej grze liczbowej Eurojackpot wynosiła tego dnia aż 90 mln euro, czyli około 386 milionów złotych.

Szczęśliwiec z Polski wygrał w Eurojackpot rekordową kwotę 193 396 500 zł. Nigdy wcześniej żaden gracz z Polski nie wygrał tak dużej kwoty. Do tej pory najwyższa wygrana to „szóstka” w Lotto warta 36 726 210,20 zł, trafiona w 2017 roku w Skrzyszowie.

Od czasu założenia loterii w 2012 roku maksymalna wygrana została osiągnięta i zdobyta siedmiokrotnie. Eurojackpot, w której bierze udział 18 europejskich krajów, jest szczególnie popularna w Niemczech, dlatego stosunkowo często właśnie nad Renem padają milionowe wygrane. W 2016 roku gracz z Badenii-Wirtembergii zdobył 90 mln euro. Wówczas była to najwyższa wygrana w historii gier liczbowych w RFN.

Źródło: PAP

Tagged under

Apologies, but no related posts were found.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa