Rejestr nielegalnych stron hazardowych. Dyskusja w Radiu Szczecin

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

O skutkach rejestru nielegalnych stron hazardowych rozmawiali goście audycji „Radio Szczecin na Wieczór”. Od soboty dostawcy internetu mają obowiązek blokować między innymi internetowe kasyna, firmy bukmacherskie czy poker roomy zarejestrowane poza granicami kraju. To w ramach ustawy hazardowej. Na razie wykaz Ministerstwa Finansów liczy około 500 pozycji. Jego skuteczność w wątpliwość poddawał lider zespołu „Ich Troje” i popularyzator pokera w Polsce Michał Wiśniewski.

Osoba grająca, która będzie chciała rzeczywiście zagrać, znajdzie sposób na to, żeby być niewidoczną w sieci – powiedział Wiśniewski.

Wykaz będzie zapewne skutkował zwiększeniem świadomości prawnej wśród graczy – oceniał ekspert ds. prawa podatkowego Łukasz Czucharski. – Nawet jeżeli łatwo jest obejść zabezpieczenia, to ciężko będzie osobom, które zostaną wykryte przez odpowiednie służby wytłumaczyć się tym, że nie miały świadomości, że łamią prawo.

Jednym ze skutków ustawy jest rozkwit firm działających legalnie w branży hazardowej – mówił Łukasz Borkowski ze Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. – Ruch jest coraz większy, liczba rejestrowanych użytkowników również rośnie. Zmiany w legislacji przyniosły wzrost zainteresowania wśród tych bukmacherów, którzy posiadają licencje Ministerstwa Finansów.

Celem ustawy w tym wprowadzenia rejestru stron zakazanych jest zwiększenie wpływów z podatków. Firmy z branży hazardowej, które korzystają z zagranicznych serwerów unikają ich płacenia w Polsce. Internetowym operatorom, którzy nie zastosują się do blokowania poszczególnych stron z wykazu Ministerstwa Finansów grozi kara finansowa do 500 tysięcy złotych.

Zarejestruj się w TOTOLOTKU i odbierz BONUS do 700 PLN

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa