Polska notyfikuje rozporządzenia do ustawy hazardowej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Po podpisaniu przez prezydenta ustawy o grach hazardowych (czytaj: „Prezydent podpisał ustawę hazardową” można by się spodziewać, że przepisy zaczną obowiązywać niezwłocznie.

Jednakże w ustawie znalazł się zapis, że przepisy wejdą w życie dopiero 1 kwietnia 2017. Dlaczego? Ano dlatego, że tuż przed nowym rokiem Ministerstwo Rozwoju i Finansów wysłało do Komisji Europejskiej w celu notyfikacji pakiet trzech rozporządzeń uszczegóławiających zapisy ustawy o grach hazardowych.

Okres standstill, czyli wstrzymania przed wprowadzeniem w życie tych przepisów kończy się w dniu 31 marca 2017 roku. Oczywiście o ile nie będzie uwag, które by wydłużyły ten czas.

Są to kolejno:

– Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie warunków badania, rejestracji i eksploatacji urządzeń losujących, urządzeń do gier i automatów do gier. Projekt do przeczytania TUTAJ.

– Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie sposobu oraz zakresu archiwizacji danych związanych z urządzanymi grami hazardowymi przez sieć Internet. Projekt do przeczytania TUTAJ.

– Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia i działania teleinformatycznego systemu rejestrującego dane dotyczące prawidłowości przeprowadzania gier na automatach do gier w salonach gier na automatach. Projekt do przeczytania TUTAJ.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa