W podatku od gier nie ma kosztów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Przychodu z loterii audiotekstowej nie pomniejsza się o poniesione wydatki – wyjaśnił dyrektor warszawskiej izby.

Z pytaniem wystąpiła spółka, która chciała urządzić loterię audiotekstową. Zamierzała zarabiać na połączeniach telefonicznych i SMS-owych. Do pomocy chciała zatrudnić inną firmę (A), która jako wynagrodzenie miała otrzymywać część wpływów z loterii.

Spółka chciała się upewnić, czy może odprowadzać podatek od gier od wpływów pomniejszonych o wynagrodzenie firmy A. To oznaczałoby, że od przychodów z loterii odliczałaby koszty tego wynagrodzenia. Nie zgodził się z tym dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie. Wyjaśnił, że podstawą opodatkowania podatkiem od gier jest przychód.

Przyznał, że ustawa o grach hazardowych nie definiuje tego pojęcia, ale – jak wskazał – odsyła do przepisów podatkowych. Zgodnie z ustawą o CIT przychód to w szczególności otrzymane pieniądze, wartości pieniężne.

Dlatego daninę od gier należy odprowadzić od całkowitych wpływów spółki z tytułu połączeń telefonicznych i SMS-owych, bez pomniejszenia o kwoty pobrane przez firmę A – wyjaśnił dyrektor.

Interpretacja dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 16 września 2016 r., nr IPPP2/4513-1/16-2/JO.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tagged under

1 Comment

  1. Pingback: W podatku od gier nie ma kosztów - E-PLAY.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa