Monopol hazardowy nadal stanowi problem dla Ukrainy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Sale gier hazardowych zamaskowane, ponieważ centra loterii są wszędzie na Ukrainie. Ale w 2017 roku tylko 200 milionów hrywien zostało opłaconych przez operatorów gier hazardowych i posiadaczy licencji loteryjnych.

Ta suma pieniędzy jest porównywana z zaledwie 5-dniowym budżetem Policji Narodowej, która, nawiasem mówiąc, nie koliduje zbytnio z działalnością hazardową, donosi dziennikarz ukraińskiego kanału informacyjnego „24”.

Część ukraińskich firm hazardowych działa nielegalnie, dlatego nie płaci podatków. Niektóre działają pod przykrywką elektronicznej loterii, ponieważ parlament nie zabronił korzystania z loterii. Programy loterii są często instalowane w salach gier hazardowych obok klasycznych gier kasynowych, które są zabronione na Ukrainie. Podatki są płacone tylko za legalne oprogramowanie podłączone do skarbca. Jednak według reporterów, operatorzy wolą oferować hazardzistom nielegalne oprogramowanie, aby uniknąć podatków.

Praktycznie wszystkie hale automatów działają na licencji – Ukraińskiej loterii narodowej – UNL. Firma stała się liderem rynku ukraińskiego zaledwie za kilka lat, po tym, jak jej główni konkurenci MSL i Patriot znaleźli się wśród firm sankcyjnych z rosyjskimi korzeniami. Praktycznie wszystkie legalne kasyna na Ukrainie działają na podstawie licencji UNL. Mimo że te hale mają różne nazwy, wszystkie zawierają logo marki UNL.

Według dziennikarzy ukraińskiego kanału informacyjnego „24”, UNL jest związany z członkami partii politycznej prezydenta Ukrainy. Pierwsze dowody tego pojawiły się w 2015 roku, kiedy Aleksander Tretyakow, członek parlamentu, był często widywany w biurze UNL. Przez ponad rok największy operator loterii płaci pieniądze ATEC95 za wynajem biura i usługi powiązane. Firma ta wypłaca pensję żonie Tretyakova, a on był współwłaścicielem tej firmy.

„Ukraińska loteria krajowa” przy wsparciu Ministerstwa Finansów chciała zostać jedynym posiadaczem licencji. W 2017 r. Ministerstwo Finansów zaproponowało przyjęcie nowych umów licencyjnych dla operatorów loterii i podniesienie kosztów do 350 mln UAH. Z trzech aktualnych posiadaczy zezwoleń tylko UNL spełnił wszystkie wymagania nowych warunków licencji zaproponowanych przez Ministerstwo.

Tak więc firma była mocno krytykowana przez środki masowego przekazu za próbę uzyskania monopolu na gry hazardowe na Ukrainie.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa