Ministerstwo Finansów sprawdza Facebooka pod kątem hazardu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Poseł Jacek Wilk, który niedawno złożył interpelację dotyczącą objęcia ustawą o grach hazardowych niektórych stron na portalu społecznościowym Facebook (czytaj: „Czy ustawa hazardowa zablokuje Facebooka?”) doczekał się odpowiedzi z Ministerstwa Finansów.

Sekretarz Stanu Wiesław Janczyk informuje, iż obecnie organy KAS, w ramach swoich ustawowych zadań, monitorując sieć Internet, identyfikują przypadki związane z urządzaniem gier hazardowych niezgodnie z ustawą i zabezpieczają w tym zakresie materiały.

Następnie dokonywana jest ich ocena pod kątem zasadności przedstawienia danej domeny do wpisu do Rejestru Domen Służących Oferowaniu Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą, zaś w przypadku zatwierdzenia wpisu, niezwłocznie jest on dokonywany.

Janczyk podaje także, że w odniesieniu do portalu społecznościowego Facebook podjęte zostały stosowne czynności sprawdzające.

Uzyskany i zabezpieczony w ich wyniku materiał, zostanie poddany analizie celem podjęcia ewentualnych dalszych działań zgodnie z obwiązującą ustawą o grach hazardowych.

Jak widać istnieje zatem bardzo realna szansa, że ustawa hazardowa postawi Polskę w jednym szeregu z takimi symbolami wolności jak Chiny czy Korea Północna…

Czołem Towarzyszki i Towarzysze!

i12233-o1
Tagged under

1 Comment

  1. Pingback: Ministerstwo Finansów sprawdza Facebooka pod kątem hazardu – E-PLAY.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa