Komisja ds. Gier w UK publikuje nowe zasady iGamingu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Brytyjska Komisja ds. Hazardu zobowiązała się do zwiększenia bezpieczeństwa i uczciwości w grach internetowych po ujawnieniu zaktualizowanej listy zasad dla operatorów.

Opublikowane po otwartych konsultacjach nowe przepisy wymagają od operatorów szybszej weryfikacji wieku i tożsamości klientów. Licencjonowani operatorzy muszą teraz ukończyć wszystkie kontrole weryfikacyjne, zanim klient będzie mógł dokonać depozytu, postawić zakład – za pomocą własnych pieniędzy lub środków bonusowych – lub uzyskać dostęp do darmowych wersji gier online.

Wcześniej konsumenci mogli dokonywać wpłat i obstawiać zakłady przez maksymalnie 72 godziny, podczas gdy operator przeprowadzał kontrole weryfikacji wieku. Nie mogli jednak wypłacić środków w tym okresie, a operator musiał zwrócić wszystkie fundusze, jeśli gracz był nieletni. Zmieniając tę ​​zasadę, Komisja stwierdziła, że ​​pomoże ona chronić się przed ryzykiem hazardu dzieci w Internecie.

Tymczasem Gambling Commission dokonała również szeregu zmian w procesie weryfikacji w zakresie wycofywania środków. Jest to odpowiedź na raport CMA z zeszłego roku, w którym stwierdzono, że niektórzy konsumenci są niezadowoleni z konieczności dostarczania dodatkowych informacji tożsamości podczas wypłacania pieniędzy. Zgodnie z nowymi zasadami zdalni licencjobiorcy muszą co najmniej zweryfikować nazwę, adres i datę urodzenia klienta, zanim pozwolą mu grać. Jeśli wymagane są dodatkowe informacje, operator powinien poprosić o to jak najszybciej po wstępnej weryfikacji.

Licencjonowani operatorzy powinni również poinformować klientów – zanim będą mogli zdeponować środki – o rodzajach dokumentów tożsamości lub innych wymaganych informacjach, okolicznościach, w których te informacje mogą być wymagane, oraz o tym, w jaki sposób należy je dostarczyć.

Ponadto Komisja stwierdziła, że ​​operatorzy muszą podjąć rozsądne kroki w celu zapewnienia dokładności informacji na temat tożsamości swoich klientów. Regulator powiedział, że zmiany pomogą operatorom lepiej zapobiegać szkodom lub wykrywać działalność przestępczą, ponieważ będą mieli więcej informacji o swoich klientach, a także pomogą licencjobiorcom zidentyfikować graczy, którzy próbują uprawiać hazard, gdy są wykluczeni.

Szef działu gier hazardowych, Neil McArthur, powiedział:

„Zmiany te ochronią dzieci i osoby nieletnie przed szkodami wynikającymi z hazardu i zmniejszą ryzyko przestępstw związanych z hazardem. Ułatwią także uprawianie hazardu, pomagając konsumentom w uzyskaniu wygranych bez zbędnych opóźnień. „

Jeremy Wright, Sekretarz Stanu ds. Cyfrowego, Kultury, Mediów i Sportu w Wielkiej Brytanii, również poparł zmiany, mówiąc, że dodają dodatkową warstwę ochrony dzieciom i młodzieży, którzy próbują uprawiać hazard online.

Wright dodał:

„Dzięki rozszerzeniu zasad weryfikacji wieku na gry free-to-play tworzymy bezpieczniejsze środowisko online dla dzieci, pomagając w zamykaniu dla nich potencjalnej bramy hazardowej.”

Zaktualizowane zasady wejdą w życie 7 maja, a Komisja rozpocznie również konsultacje w sprawie planów wyraźnego wyrażenia oczekiwań co do sposobu interakcji z klientem, który może odczuwać krzywdę związaną z hazardem.

W ostatnich miesiącach Komisja opublikowała szereg komunikatów, które mają na celu uczynienie hazardu bezpieczniejszym dla konsumentów w Wielkiej Brytanii. Wcześniej w tym miesiącu regulator rozpoczął dochodzenie w sprawie wykorzystania umów o nieujawnianiu w rozliczeniach operatorów z klientami, po tym, jak mogli oni naruszyć warunki licencji. W tym roku Komisja uruchomi również nową strategię obejmującą 12 priorytetowych działań, od konsultacji z kulturą oceny po pilotażową interwencję.

Źródło: igamingbusiness

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa