Kolejny kryzys branży hazardu internetowego w Niemczech?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Niemiecka sytuacja branży i-gamingu znowu się pogorszyła gdy północny kraj związkowy Szlezwik-Holsztyn skutecznie zablokował proponowany ogólnopaństwowy traktat o hazardzie internetowym.

Szlezwik-Holsztyn, który od kilku lat prowadzi swoją własną politykę dotyczącą hazardu internetowego, podczas gdy pozostałe piętnaście landów nadal próbuje dojść do porozumienia w tej kwestii, w zeszłym tygodniu oficjalnie odrzucił poprawki do traktatu międzypaństwowego dotyczącego hazardu, które zostały wprowadzone w marcu.

Jako powód odrzucenia poprawek podano, że traktat narusza prawa Unii Europejskiej. Politycy landu oświadczyli, że Szlezwik-Holsztyn chciał zwrócić większą uwagę na problem odpowiedzialnej gry, aby chronić obywateli przed skutkami hazardu, ale problem ten nie był wystarczająco ujęty w traktacie.

Traktatowi zarzucono również to, że zakłady sportowe nie powinny być jedynymi grami hazardowymi w Internecie, które mają być dopuszczone w Niemczech. Szlezwik-Holsztyn chce, aby kasyna i poker online również były zalegalizowane i uregulowane.

Zmieniony traktat ogólnopaństwowy wymaga zatwierdzenia przez wszystkie 16 krajów związkowych, aby zmiany mogły być wprowadzone w życie zgodnie z planem na początku 2018 r. Teraz pozostałe 15 krajów albo wprowadzi zmiany samodzielnie, albo od nowa napisze regulacje lub zacznie negocjować ze Szlezwikiem-Holsztynem.

Traktat ogólnopaństwowy jest problematyczny od czasu jego utworzenia w 2012 roku i obejmuje znacznie więcej niż gry hazardowe online. Obejmuje również plany – już wdrożone – znacznego zmniejszenia liczby automatów do gry na ulicy.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa