Już wkrótce za kupon Lotto zapłacisz kartą?

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Wielka kumulacja, akurat przechodzisz koło kolektury Lotto, i nawet chcesz się skusić i wypełnić kupon, ale jest jeden problem – nie masz gotówki. Niebawem tak błahy problem już nie stanie ci na drodze do fortuny, bo Totalizator Sportowy pracuje nad wyposażeniem swoich punktów w terminale płatnicze. Może być jednak kłopot z opłatami za takie transakcje.

Informacje o planach umożliwienia płacenia kartą za kupony Lotto potwierdza dla portalu cashless.pl Damian Wiśniewski z biura prasowego Totalizatora Sportowego.

– Uruchomiliśmy wewnętrznie taką inicjatywę i analizujemy potencjalne koszty i korzyści, natomiast jest zbyt wcześnie, by mówić o konkretach i podawać jakiekolwiek daty wdrożenia – mówi Wiśniewski. – Natomiast warto podkreślić, że w niektórych punktach Lotto można płacić bezgotówkowo za nasze produkty (np. Carrefour), jest to jednak zależne od woli sprzedawcy czy właściciela sklepu – dodaje.

Totalizator nie chce mówić o datach, ale Ministerstwo Rozwoju planuje, by kolektury rozpoczęły przyjmowanie płatności kartą do końca 2017 r. Resort chce w ten sposób zrobić kolejny krok w stronę upowszechniania obrotu bezgotówkowego. Przypomnijmy, że Totalizator Sportowy jest spółką Skarbu Państwa.

Jednak nawet gdy w kolekturach będzie już można płacić bezgotówkowo, to klienci mogą napotkać na poważny kłopot. Otóż już dziś niektóre banki pobierają opłaty za realizację kartami kredytowymi lub debetowymi (do konta) płatności związanych z hazardem – czyli np. w zakładach bukmacherskich, kasynach czy loteriach. Możliwe, że za zapłatę kartą za kupon lotto też klienci pewnych banków zapłacą. Oczywiście – przy wygranych milionach 10 zł prowizji nie będzie miało znaczenia, ale przy poczciwych 24 zł już owszem.

Źródło: gazeta.pl

Tagged under

1 Comment

  1. Pingback: Już wkrótce za kupon Lotto zapłacisz kartą? - E-PLAY.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa