Hazard wraca do Google Play o ile prawo pozwoli

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

W 2013 roku Google usunęło ze sklepu Play wszystkie aplikacje hazardowe, które pozwalały obstawiać prawdziwe pieniądze. Oficjalnym powodem były trudności w weryfikowaniu wieku użytkowników oraz dopilnowaniu przestrzegania regulacji prawnych obowiązujących na poszczególnych rynkach.

Cztery lata później hazard wraca do Google Play – przynajmniej tam, gdzie jest to możliwe.

Zakaz aplikacji hazardowych zostać ma wycofany już w sierpniu. Operatorzy internetowych kasyn i bukmacherzy będą znów mogli zgłaszać do Google Play swoje aplikacje. Towarzyszyć im jednak musi pełna dokumentacja, wraz z licencjami zezwalającymi na działanie w państwach docelowych. Google chce zapewnić, że wszystko będzie odbywało się w zgodzie z prawem.

Prawdopodobnie wymagane będzie też umieszczenie w aplikacjach systemu weryfikacji wieku użytkowników oraz komunikatów wzywających do odpowiedzialnego grania – taki wymóg stawiano aplikacjom przed wprowadzeniem zakazu z 2013.

Nie sądźcie jednak, że wchodząc z polskich adresów IP zobaczycie takie hazardowe aplikacje w Google Play. Firma z Mountain View będzie brała geoblokady na poważnie. Początkowo dostęp do tej formy rozrywki dostaną tylko użytkownicy z Irlandii, Wielkiej Brytanii i Francji. Z czasem może zostać to rozszerzone na inne jurysdykcje, w których hazard online jest legalny.

Całość czytaj na: dobreprogramy.pl

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa