Hazard online kwitnie w Czechach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Maxi-Tip w ubiegłym roku zwiększył obroty o 82 procent rok do roku do 2,16 miliarda koron czeskich. Obroty z zakładów internetowych wzrosły do 1,38 miliarda koron. Według danych Skarbu Państwa w 2017 roku wolumen zakładów giełdowych wzrósł o 12,4 procent rok do roku do 64,6 miliarda koron.

Jak sugerują liczby, w nadchodzących latach zakłady online będą dominować wśród aktywności hazardowych, w związku z tym w nadchodzących tygodniach wystąpimy do regulatora o przyznanie licencji – powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej, Karel Kabrna.

Udział zakładów online w całej aktywności Maxi-Tip w ubiegłym roku wyniósł 64 procent, poinformowała we wtorek firma w komunikacie prasowym. Według danych Ministerstwa Finansów z 2017 r. odsetek zakładów online na rynku zakładów w Czechach wyniósł 91 procent. Jednak Maxi-Tip nie oferowała tej usługi do połowy 2017 r. Wynika to również ze znacznego wzrostu liczby bukmacherów online z roku na rok. Zakłady internetowe są licencjonowane w Czechach od 2009 roku.

Inne firmy bukmacherskie, takie jak Fortuna, Tipsport czy Synottip, nie opublikowały jeszcze raportów dotyczących ubiegłego roku. Według danych Ministerstwa Finansów wolumen zakładów giełdowych wzrósł o 12,4 procent rok do roku do 64,6 miliarda koron w 2017 roku. Zakłady internetowe wzrosły o 16,6 procent do 58,8 miliarda koron.

Biuro bukmacherskie Maxi-Tip zostało założone w 1998 roku w Přerovie przez byłych przedstawicieli Daviscup. Później firma była własnością byłego ministra sprawiedliwości Jiříego Nováka. W 2012 roku został kupiony przez grupę inwestorów, pokerzystów, graczy i bukmacherów. Obecnie najwięcej udziałów posiada rodzina inwestora Karela Kabrny za pośrednictwem firmy Power Bet.

Źródło: idnes.cz

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa