GVC Holdings rezygnuje z Czech

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Grupa FTSE GVC Holdings nie będzie prowadziła licencjonowanej operacji na rynku gier hazardu online w Republice Czeskiej.

Wysyłając oficjalny komunikat do Czeskich władz oraz partnerów medialnych operator ten oświadczył, iż po dokonaniu przeglądu aktualnych warunków rynkowych stwierdza, że obecne przepisy dotyczące gier są „niezgodne z zasadami Unii Europejskiej”.

Operator wcześniej wycofał z rynku swoją markę zgodnie z procedurami zgłoszeniowymi w Republice Czeskiej. Czescy gracze i klienci GVC zostali poproszeni o wycofanie wszystkich środków z istniejących kont.

Czeskie władze ds. Hazardu dodały podczas uchwalania nowego prawa obowiązującego od 1 stycznia br. uciążliwą opłatę podatkową dotyczącą usług związanych z hazardem internetowym, które obejmują 23% dochodów z zakładów sportowych, a także 35% podatek od gier w kasynie.

Ponadto ustawodawstwo wymaga, aby wszyscy konsumenci w Czechach online grający w kasynach i zawierających zakłady wzajemne online musieli rejestrować dane osobowe za pośrednictwem centrum administracyjnego, oznaczonego jako „Czeski Punkt”.

W ciągu 2016 r. wielu operatorów międzynarodowych narzekało na warunki prowadzenia działalności nałożone przez czeski rząd stwierdzając, że naruszyły one standardy UE i sprzyjały tylko lokalnym operatorom zakładów wzajemnych.

Ponadto nawet krajowe przedsiębiorstwa, takie jak Fortuna Entertainment i Synot Group, skarżyły się na „drapieżne poziomy podatków”, które zostały uznane za niewykonalne i szkodliwe dla szerszego zainteresowanych podmiotów sportowych.

Źródło: SBCnews

Tagged under

1 Comment

  1. Pingback: GVC Holdings rezygnuje z Czech – E-PLAY.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa