Google umożliwia zarabianie na reklamach gier

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Nie wszyscy chcą płacić za pobranie gry lub aplikacji. Od dawna statystyki pokazują, że szczególną awersję do sięgania do portfela odczuwają posiadacze Androidów. Sklep Apple’a, mimo że jego użytkownicy korzystają z niego mniej i ściągają mniej, zarabia znacznie lepiej niż Google Play.

Na Androidzie i iOS dużą część aplikacji można pobrać za darmo, a ich twórcy muszą się nieco bardziej nagłowić nad tym, jak mogliby zarobić na swoim genialnym pomyśle. Jednym z takich rozwiązań jest podsuwanie graczowi reklam w trakcie rozgrywki. Czas i uwaga klienta służy wtedy jako waluta.

Weźmy na przykład symulator picia sojowego latte bez zostawiania śladów po kubku na antycznym stole stryjecznej babki. Graczowi, który właśnie skończył poziom, można zaproponować obejrzenie reklamy i odpowiednią nagrodę za to. Za poświęcenie kliku cennych sekund swojego życia na oglądanie reklamy wirtualnych automatów do gier, może dostać dodatkowe kostki brązowego cukru lub zmienić styl przycięcia brody, tak, żeby lepiej zatrzymywała na włosach kropelki płynu, które mogłyby spaść na blat.

Jak pisze Patrick Davis, produkt menadżer w Google Play, reklamy dobrowolnie włączane przez użytkownika w grach to jeden z najskuteczniejszych sposób na zmienienie klienta, który niechętnie płaci w takiego, który mimo wszystko przynosi zyski. Google chce, żeby twórcy zarabiali także w sklepie, więc pomaga im w prostszy sposób z tak skutecznego rozwiązania korzystać.

Rewarded products, bo tak nazywa się nowe narzędzie, ma ułatwić implementację opcjonalnych reklam w aplikacji. Zamiast integrować dodatkowe SDK, będzie można skorzystać tylko z kilku dodatkowych wywołań API. Oczywiście reklamy, które będą dzięki temu wyświetlane, zostaną wzięte z puli współpracujących z Google w ramach AdMob reklamodawców.

Źródło: spidersweb.pl

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa