Gigantyczne zyski państwa z tytułu podatku od gier hazardowych za 2018 rok!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Szacuje się, że za miniony rok budżet państwa polskiego zainkasuje 612 milionów złotych z podatku od gier hazardowych. Oznacza to tym samym, że obroty legalnie działających bukmacherów w Polsce w poprzednim roku wyniosą 5,1 miliarda złotych!

Wzrost jest ogromny, bowiem w latach poprzednich do budżetu państwa trafiały znacznie mniejszego pieniądze z wspomnianego tytułu. Tak prezentowało się w to w 2016 i 2017 roku:

  • 2016 – 1,7 miliarda złotych
  •  2017 – 3,3 miliarda złotych
  •  2018 – 5,1 miliarda złotych

Mimo, że wzrost przychodów jest zauważalny gołym okiem, to Ministerstwo Finansów dalej uważa, że tzw. „szara strefa” ma duże znaczenie na naszym rynku. Z danych MF wynika, że aż 52% zakładów online w roku 2018 zostało zawarte u operatorów, którzy nie posiadają wymaganych licencji. Zmiany i tak są jest bardzo duże, ponieważ przed 1 kwietnia 2017 około 90% rynku zakładów bukmacherskich online w Polsce kontrolowali nielegalni operatorzy, którzy nie przestrzegali polskiego prawa, nie płacąc tym samym podatków. Dopiero znowelizowanie ustawy ograniczyło zapędy zagranicznym firm. Pomogło także utworzenie Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z ustawą.

W Polsce prym wśród bukmacherów dalej widzie STS, który o kilkanaście procent wyprzedza drugiego potentata – Fortunę. Ciekawostką jest jednak, że polskie firmy dalej nie potrafią w całości przejąć kontroli nad rodzimym rynkiem. Tak prezentuje się ich udział w rynku:

STS – 47,1%

Fortuna – 33,9%

Totolotek – 7,3%,

forBET – 4,4%,

inni gracze – 7,3%

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa