Firmy hazardowe ukarane milionowymi grzywnami

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Czeskie Ministerstwo Finansów za złamaniu nowej ustawy hazardowej ukarało grzywnami cztery zagraniczne podmioty oferujące gry hazardowe w sieci obywatelom Czech. Łączna kwota tych kar to aż 115 mln koron.

Wobec czterech innych podmiotów prowadzone są postępowania administracyjne, które w skrajnych przypadkach mogą zakończyć się zablokowaniem witryn.

Oprócz dziesięciomilionowej grzywny, o której informowaliśmy w kwietniu, orzeczono także kolejne: 25 milionów i dwa razy po 40 milionów koron – poinformował rzecznik Ministerstwa Finansów Republiki Czeskiej, Filip Běhal, zaznaczając, że decyzje nie są jeszcze prawomocne.

Maksymalna kwota grzywny na podstawie przepisów obowiązujących w Czechach to 50 milionów koron.

Przed wejściem w życie nowych przepisów, obowiązujących od początku tego roku, Ministerstwo Finansów zidentyfikowało 55 zagranicznych podmiotów, kierujących swoje usługi hazardowe do czeskich graczy. 20 z nich wycofało się z czeskiego rynku przed wejściem w życie nowych przepisów.

Do 30-tu podmiotów Ministerstwo Finansów zwróciło się z żądaniem przedstawienia do dnia 25 kwietnia dokumentów finansowych w celu oceny naliczeń fiskalnych.

W pierwszym kwartale złożony został jeden wniosek przez podmiot zagraniczny, który oferował gry w Internecie bez odpowiednich uprawnień w celu rozliczeń podatkowych z czeskim fiskusem – mówi Petra Petlachová z działu zarządzania finansami w Ministerstwie Finansów Republiki Czeskiej.

Zgodnie z czeskim prawem firmy, które wczesniej działały na rynku nielegalnie mogą ubiegać się o wydanie licencji. W tym celu muszą jednak najpierw zaprzestać nielegalnej działalności, dostosować oprogramowanie do wymogów czeskich regulacji a dopiero wtedy wystąpić z wnioskiem o licencję. Gracze nie mogą korzystać ze swoich starych kont, tylko fizycznie zarejestrować się w punktach tzw. CzechPoint. Po dokonaniu takiej rejestracji mogą korzystać z usług firm oferujących internetowy hazard w Republice Czeskiej.

Do czeskiego Ministerstwa Finansów skierowano 22 wnioski o wydanie licencji na prowadzenie gier w Internecie. Obecnie takie pozwolenie posiadają 4 firmy, są to: Pokerstars, Sazka, Fortuna i Korunka.

Tagged under

3 Comments

  1. Pingback: Firmy hazardowe ukarane milionowymi grzywnami – E-PLAY.PL

  2. pepik

    22 firmy złożyły 42 aplikacje z czego wydano 4 w tym jedną na kasyno online dla PokerStars, dla którego nie jest to główna działalność. Pozostałe 3 to firmy Czeskie, działające na rynku czeskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa