EGBA: Blokowanie płatności nie jest rozwiązaniem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Władze regionalne w Niemczech zwróciły się do dostawcy płatności o zaprzestanie przetwarzania płatności w niektórych kasynach online i wtórnych operatorach loterii i obiecali w przyszłości większe blokady płatności.

W ogłoszeniu opublikowanym w zeszły poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Sportu Dolnej Saksonii oświadczyło, że wydało nakaz zawieszenia i zaprzestania działalności przeciwko „dużemu międzynarodowemu dostawcy usług płatniczych z tytułu uczestnictwa w transakcjach płatniczych związanych z nielegalnym hazardem w Niemczech”. Zakaz ten dotyczy obszaru całego kraju a spowodowany jest sposobem, w jaki kompetencje w zakresie regulacji hazardu są wyodrębniane między różnymi „of-shorowymi dostarczycielami hazardu” na terenie Niemiec działającymi według licencji wydanych na mocy traktatu międzypaństwowego. Zakaz może zostać zaskarżony przed sądami administracyjnymi.

EGBA uważa, że ​​blokowanie płatności nie jest rozwiązaniem problemów dotykających niemiecką regulację hazardu i potrzebne jest znacznie bardziej gruntowne przemyślenie, aby opracować skuteczne ramy regulacyjne i wprowadzić krajową politykę hazardową w XXI wiek.


„Władze regionalne w Niemczech zwróciły się do dostawcy płatności o zaprzestanie przetwarzania płatności w niektórych kasynach online i wtórnych operatorach loterii i obiecali w przyszłości większe blokady płatności.

W ogłoszeniu opublikowanym w zeszły poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Sportu Dolnej Saksonii oświadczyło, że wydało nakaz zawieszenia i zaprzestania działalności przeciwko „dużemu międzynarodowemu dostawcy usług płatniczych z tytułu uczestnictwa w transakcjach płatniczych związanych z nielegalnym hazardem w Niemczech” . Zamówienie dotyczy całego kraju dzięki sposobowi, w jaki kompetencje w zakresie regulacji hazardu są wyodrębniane między różnymi „lądownikami” Niemiec lub państwami, na mocy traktatu międzypaństwowego. Nakaz może zostać zaskarżony przed sądami administracyjnymi.

EGBA uważa, że ​​blokowanie płatności nie jest rozwiązaniem problemów dotykających niemiecką regulację hazardu – i potrzebne jest znacznie bardziej gruntowne przemyślenie, aby opracować skuteczne ramy regulacyjne i wprowadzić krajową politykę hazardową w XXI wiek.

„Ograniczające lub zaporowe środki, takie jak środki blokujące płatności, są próbą stworzenia sztucznych ścian wokół rynków internetowych i mogą być nieskuteczne i szkodliwe dla ochrony graczy.

To dlatego, że hazard online jest, jak każdy inny rynek konsumencki online, oparty na konsumentach i gracze mogą łatwo przeszukiwać internet w poszukiwaniu alternatywnych produktów, marek lub środków płatniczych, które preferują.

Próba ograniczenia opcji dostępnych dla graczy nie zmieni tej rzeczywistości i – ograniczając ich wybory – może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ spowoduje wypchnięcie graczy w stronę nielicencjonowanych lub nieuregulowanych stron, gdzie mogą być narażeni na nieodpowiednie zabezpieczenia konsumentów i szanse na zadośćuczynienie.

W Niemczech potrzebne jest znacznie bardziej gruntowne przemyślenie, aby przyspieszyć politykę hazardu online, aby sprostać cyfrowym realiom XXI wieku. Ponieważ obecnie sytuacja regulacyjna jest fragmentaryczna i stoi za rozwojem sytuacji w większości innych krajów europejskich.

Aby temu zaradzić, władze niemieckie powinny ustanowić atrakcyjne i nowoczesne przepisy dotyczące hazardu online, w których uznaje się, że wielu Niemców gra w kasynie online i zapewnia, że ​​- i wszyscy inni gracze – mogą grać w bezpiecznym i regulowanym środowisku. ”

– stwierdził Maarten Haijer, Sekretarz Generalny EGBA.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa