E-sporty mogą być na Olimpiadzie w 2024 roku

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Tony Estanguet, współautor paryskiego komitetu ds. Igrzysk Olimpijskich w 2024 r., powiedział, że spotka się z Międzynarodowym Komitetem w celu omówienia dodania konkursów e-sportowych jako oficjalnego sportu medalowego.


„Musimy patrzeć na to, ponieważ nie możemy powiedzieć:” To nie my. To nie chodzi o Igrzyska Olimpijskie, „powiedział Estanguet w wywiadzie dla Associated Press. „Młodzież, tak są zainteresowani e-portem i tego rodzaju rzeczami. Spójrzmy na to entuzjastycznie, spotykajmy się i zauważmy ten wielki rynek sportowy. Spróbujmy osiągnąć porozumienie jeśli tylko znajdziemy jakieś wspólne mosty.

„Nie chcę mówić” nie „od samego początku. Myślę, że jest interesująca interakcja z IOC, wraz z nimi istniejąca rodzina e-sportów. Trzeba się temu dokładnie przyjrzeć aby lepiej zrozumieć jaki to jest proces i dlaczego osiągnął taki sukces „.

Igrzyska Azjatyckie dotyczące e-Sportu, które są uznawane przez IOC, są uznawane za drugie największe na świecie imprezy wielostronne po Igrzyskach Olimpijskich. Czterdzieści pięć delegacji krajowych i około 10 000 sportowców wzięło udział w ostatnim Asiadzie trzy lata temu w Incheon w Korei Południowej.

Rada Olimpijska Azji (OCA) ogłosiła, że ​​e-sport będzie sportem medali na Igrzyskach Azjatyckich w 2022 roku w Chinach. Szczegóły dotyczące gier zostały narazie zakwestionowane, ale OCA potwierdziła tytuły tegorocznych Azjatyckich Igrzysk Olimpijskich i Matrial Art. Games w Turkmenistanie: Fifa 2017, Moba (Multiplayer Online Battle Arena) i RTA (Real Time Atak), to są rodzaje typów gier.

Prezydent IOC Thomas Bach, którego poparcie miałoby kluczowe znaczenie dla dodania e-sportu jako wydarzenia olimpijskiego, był mniej niż przekonywujący gdy został poproszony o to po podjęciu w kwietniu decyzji o Igrzyskach Azjatyckich.

„Nie jesteśmy jeszcze w 100% pewni, czy e-sport jest naprawdę sportem, jeśli chodzi o aktywność fizyczną i to co należy uznać za sport” – powiedział Bach w Inside the Games.

Tagged under

Apologies, but no related posts were found.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa