Dania wprowadza nową formę gambling responsible

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Rząd duński zaproponował nową kontrolę odpowiedzialności społecznej w licencjonowanych firmach hazardowych, ze szczególnym naciskiem na poprawę standardów ochrony graczy na rynku.

Rząd wydał projekt zarządzenia wykonawczego, który nakłada na operatorów szereg nowych wymogów, takich jak obowiązkowe limity depozytów, oraz wymóg, by zasoby wsparcia związanego z grami hazardowymi były wyświetlane w widocznym miejscu.

Najbardziej znaczące są kontrole sprzedaży, które ograniczają sposób, w jaki operatorzy mogą wprowadzać na rynek oferty dla graczy i ograniczenia kwot, które mogą być oferowane.

Ograniczenia dotyczące promocji sprzedaży są jasno określone, a operatorzy muszą natychmiast przyznać graczom dowolne pieniądze, gdy te warunki zostaną spełnione.

Poniżej znajdują się pozostałe wymogi:

  • Gracze muszą mieć obowiązek wpłacenia nie więcej niż 1 000 DKK (120,7 GBP / 133,9 EUR / 154,3 USD), a żadna kwota powyżej tej kwoty nie może być oferowana w ramach promocji. Wymagania dotyczące zakładów nie mogą przekraczać stawki dziesięciokrotności stawki gracza. Wszelkie pieniądze wygrane w ramach promocji nie mogą podlegać takim wymogom.
  • Gracze muszą mieć co najmniej 60 dni na spełnienie warunków promocji, a żadna oferta nie może być dostosowana do pojedynczego gracza – przynajmniej 100 graczy musi być celem tej samej oferty.

Kontrola odpowiedzialności społecznej będzie wymagała od operatorów, aby przez cały czas wyświetlać linki do krajowej infolinii hazardu problemowego i systemu samowykluczenia ROFUS na swojej stronie internetowej lub interfejsie użytkownika. Muszą także umieścić link do ich licencji od krajowego regulatora Spillemyndigheden w górnym lewym lub prawym rogu każdej strony internetowej.

Licencjobiorcy muszą także mieć wszystkich graczy ustalać tygodniowe, dzienne lub miesięczne limity depozytów, zanim będą mogli zacząć grać. Operatorzy będą również zobowiązani do zapoznania się z nawykami hazardowymi każdego gracza, aby upewnić się, że mogą szybko zgłosić potencjalne problemy, gdy tylko się pojawią.

Wszystkie informacje o zachowaniu gracza, a także ocena ryzyka, muszą być przechowywane w aktach przez co najmniej pięć lat. Licencjobiorcy będą również zobowiązani przepisami prawa do opracowania wewnętrznych reguł i procesów odpowiedzialnego hazardu, a także do szkolenia personelu, aby wszyscy pracownicy byli zaznajomieni z tymi procesami.

Zasady samowykluczenia również zostały zaostrzone, a regulator musi określić okresy, w których gracze mogą zablokować dostęp do gier hazardowych. Te, które same się wykluczają, należy dodać do scentralizowanej bazy danych, która będzie dostępna dla wszystkich licencjobiorców, i będzie można usunąć tę listę z siedmiu dni – i do 30 dni – po otrzymaniu prośby o ich dodanie.

Operatorzy muszą sprawdzić rejestr samowykluczenia przed zezwoleniem każdemu graczowi na zapisanie się do swoich usług. Zanim jakikolwiek gracz otrzyma materiały marketingowe od operatora, licencjobiorca musi sprawdzić rejestr samowykluczenia.

Wszystkie materiały marketingowe muszą również zawierać ograniczenie wiekowe, a także linki do ROFUS, infolinii hazardu z problemami i wyraźnie pokazują, że dany operator jest licencjonowany przez Spillemyndigheden.

Wnioski zostały przesłane do branży gier iGaming w celu konsultacji, a wnioski zostały przyjęte do 4 lutego.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa