Dania: tendencja spadkowa na rynku zakładów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Po niezbyt przychylnych wynikach z drugiego kwartału Duński Regulator Gier Hazardowych opublikował kolejne dane, tym razem za okres lipiec-wrzesień, które również wskazują na spadki na rynku zakładów bukmacherskich.

W trzecim kwartale bieżącego roku Gross Gaming Revenue wygenerowane przez podmioty zarejestrowane na rynku duńskim spadło o 7% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2015. To pierwszy taki przypadek od liberalizacji ustawy w 2012 roku (520 mln DKK wobec 560 mln DKK przed rokiem). Jest to zaskakujący fakt z uwagi na to, że w roku 2016 latem odbywały się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej oraz Igrzyska Olimpijskie, czyli imprezy, które powinny teoretycznie pobudzić rynek i generować rekordowe obroty.daniaq32016

Niekorzystna tendencja nie dotyczy rynku kasyn online, który regularnie rośnie. W 2016 roku osiągnął on wartość o 18% większą niż w 2015 (355 mln DKK). Razem z zakładami bukmacherskimi w dół podążył jednak poker, którego wypracowane GGR wyniosło 35 mln DKK, co jest najniższym wynikiem od 2012 roku. Na początku listopada 2016 roku licencje posiadało 27 operatorów gier hazardowych, z czego 16 dotyczyło zakładów bukmacherskich a 25 kasyna online.

Pełny raport dotyczący trzeciego kwartału duńskiego rynku gier hazardowych online można przeczytać w tym miejscu.

Źródło: spillemyndigheden.dk

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa