Dania: spadki na rynku zakładów bukmacherskich

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Drugi kwartał 2016 roku jest pierwszym od końca 2014 roku, kiedy to na duńskim rynku zakładów bukmacherskich zanotowano gorsze wyniki niż w kwartale poprzedzającym – wynika z najnowszego raportu Spillemyndigheden, duńskiego regulatora gier hazardowych.

Gross Gaming Revenue wygenerowany przez podmioty zarejestrowane na rynku duńskim w drugim kwartale 2016 roku wyniósł 540 milionów DKK. To o 45 mln mniej niż rekordowy kwartał pierwszy bieżącego roku. Jest to o tyle zaskakujące, że kwartał drugi zarówno w 2015, jak i 2014 roku był znacznie korzystniejszy dla branży. Należy dodać, że w czerwcu tego roku odbywały się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, czyli impreza sportowa mająca kolosalny wpływ na wysokość obrotów generowanych przez firmy bukmacherskie (należy jednak dodać, że Dania nie występowała na francuskich boiskach).

Spadki w porównaniu do kwartału pierwszego zanotowały zarówno punkty naziemne, jak i rynek online. GGR wygenerowany przez bukmacherów stacjonarnych wyniósł 185 mln DKK (215 mln DKK w kwartale pierwszym), w przypadku operatorów online było to 355 mln DKK (370 mln DKK w kwartale pierwszym).

Negatywne tendencje nie dotknęły innych sektorów gier hazardowych. Wzrost w stosunku do poprzednich kwartałów zanotował rynek kasyn online – aż 355 mln DKK, co jest najwyższą wartością od początku 2014 roku. W przypadku pokera wygenerowany GGR to 40 mln DKK. Łączna wartość dla całego rynku zakładów bukmacherskich, pokera i kasyn online wyniosła 935 mln DKK (około 547 mln złotych). Na początku sierpnia bieżącego roku na duński rynku działało 16 operatorów zakładów wzajemnych oraz 25 operatorów kasyn online.

dania_rynek

W przypadku automatów wartość GGR za drugi kwartał 2016 roku to 400 mln DKK. Rekordowy wynik osiągnął rynek kasyn naziemnych, który wygenerował GGR na poziomie 100 mln DKK.

Narodowe Centrum Badań Społecznych w Danii przeprowadziło również kompleksowe badanie dotyczące uzależnienia od hazardu wśród krajowej populacji. Kluczowymi wnioskami z tego raportu są następujące fakty:

  • Mniej Duńczyków wydaje pieniądze na gry hazardowe niż 10 lat temu, wzrosło jednak ryzyko uzależnienia od hazardu wśród uczestników,
  • Odsetek osób w wieku 18-74, którzy grali na pieniądze w ciągu ostatniego roku jest niższy w 2016 niż w roku 2005,
  • Liczba osób z uzależnieniem od gier hazardowych wynosi około 10000 (w 2005 roku było to 6000) a główną grupą ryzyka są mężczyźni w wieku 19-34,
  • Wśród graczy z umiarkowanymi lub ciężkimi zaburzeniami hazardowymi najczęstszą grą są zakłady online (w 2005 roku były to gry karciane),
  • Problemy uzależnienia od hazardu występują z mniejszą częstotliwością niż w Wielkiej Brytanii i Norwegii,
  • 7500 Duńczyków jest zarejestrowanych w ROFUS, rejestrze online dla nałogowych hazardzistów

Źródło: spillemyndigheden.dk

Tagged under

2 Comments

  1. Pingback: Dania: spadki na rynku zakładów bukmacherskich » E-PLAYBET.COM

  2. Pingback: Dania: tendencja spadkowa na rynku zakładów - E-PLAY.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa