Czesi postawili na Polaka – nowy szef Fortuny

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Polski oddział Fortuna Entertainment Group, największej firmy bukmacherskiej w regionie, notowanej na giełdach w Warszawie, Pradze i Amsterdamie, będzie miał nowego szefa.

Jak dowiedział się „PB”, 1 grudnia dyrektorem generalnym zostanie Konrad Komarczuk. Przez ostatnie 7 lat menedżer był związany z Totalizatorem Sportowym, do niedawna kierował departamentem innowacji i rozwoju produktów.

Potwierdzam. Fortuna to gracz o bardzo mocnej pozycji w Polsce, a rynek w przyszłym roku będzie dynamicznie się zmieniał. To oznacza spore wyzwania, dlatego przyjąłem propozycję — mówi Konrad Komarczuk.

Będzie się działo
Nowy prezes zastąpi Konrada Łabudka, który tymczasowo zarządzał spółką po rezygnacji Alesa Dobesa.

Dotychczas Czesi stawiali na krajan, po raz pierwszy wybrali Polaka. Według naszych ustaleń, ma to związek z planami biznesowymi.

Chcą mocniej zaistnieć na naszym rynku i uznali, że do tego potrzebują kogoś, kto świetnie orientuje się w lokalnych uwarunkowaniach. Konrad Komarczuk potwierdza, że Fortuna chce mocno rosnąć w Polsce, a jednocześnie musi sprostać wyzwaniom związanym ze zmianą prawa. Przepisy przygotowane przez rząd i notyfikowane w Komisji Europejskiej zakładają m.in. możliwość blokowania stron bukmacherów niezarejestrowanych w Polsce czy płatności na rzecz takich firm.

Rynek zostanie w końcu lepiej uregulowany i trudniej będzie działać firmom, które nie są w Polsce zarejestrowane, a do których — wedle szacunków — trafia ok. 5 mld zł od polskich graczy. To oznacza, że bukmacherzy działający legalnie i płacący tu podatki mogą liczyć na wzrost liczby klientów. To duże wyzwanie, na które musimy się przygotować. Chcemy dalej rozbudowywać sieć punktów, bo w przeliczeniu na mieszkańca jest ich dużo mniej niż na rynkach zachodnich. Spodziewamy się też szybszego rozwoju rynku zakładów online. Polski rynek rośnie zresztą nawet bez zmian w prawie i daleko mu do wyczerpania potencjału, a Fortuna ma ambicję rosnąć jeszcze szybciej — mówi Konrad Komarczuk.

Z wiatrem i pod wiatr
Utrudnienie życia niezarejestrowanym rywalom pomoże Fortunie, ale może też zaostrzyć konkurencję, bo jest prawdopodobne, że przynajmniej niektóre firmy zdecydują się zarejestrować działalność. Obecnie o pozycję lidera legalnej części rynku Czesi ostro rywalizują z STS. Głównym polem walki marketingowej jest piłkarska Ekstraklasa: Fortuna jest głównym sponsorem Legii Warszawa, a STS — Lecha Poznań.

Całość czytaj na: pulsbiznesu.pb.pl

Tagged under

2 Comments

  1. Pingback: Czesi postawili na Polaka – nowy szef Fortuny - E-PLAY.PL

  2. Pingback: Czesi postawili na Polaka – nowy szef Fortuny | E-PLAYBET.COM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa