Chiny zaostrzają prawo o grach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

30 mld dolarów – tyle Chińczycy wydają w ciągu roku na gry. Nie zawsze wynika to z chęci spędzenia miłych chwili z nowym tytułem – rząd azjatyckiego giganta zmaga się od lat z plagą uzależnienień od gier.

Obywatel Chin potrafią wydawać na zakupy przez mikro transakcje więcej, niż są w stanie zarobić. Obok tak lukratywnego rynku żaden wydawca nie jest w stanie przejść obojętnie – tym bardziej, że to właśnie w zakupach dokonywanych w grach leżą największe pieniądze. Pokazuje to jaskrawo przykład Fortnite – gry, która jest rozdawana za darmo, ale w 2018 roku przyniosła Epic Games 2,4 mld dolarów przychodu.

Chiny starają się stworzyć prawo, które będzie zapobiegać uzależnianiu się obywateli od gier – dzięki Państwie Środka dowiedzieliśmy się między innymi w niektórych grach, jakie jest prawdopodobieństwo wylosowania w kupowanej skrzynce najlepszego wyposażenia. Informowanie o tym jest obowiązkowe dla gier, które są wydawane w Chinach, a części deweloperów nie chciało się robić oddzielnej wersji aplikacji, w której ta wiadomość będzie ukryta.

Chiny zaostrzają prawo regulujące dopuszczanie do sprzedaży gier komputerowych.Nowe przepisy znacznie zaostrzają wymogi stawiane przed tytułami, które starają się o dopuszczenie do sprzedaży w Chinach.

Najbardziej widoczne zmiany dotyczą pokazywania przemocy w grach – w Chinach zabronione zostało pokazywanie krwi (lub jakiegokolwiek jej zastępnika o innym kolorze), nie wolno także wystawiać graczy na widok ciał. Dla wielu światowych wydawców to bardzo poważny cios – nie wszystkie gry da się pozbawić tych elementów i pozostawić grywalnymi.

W walce z hazardem w grach Chiny zbanowały także gry przedstawiające pokera i mahjonga – najwyraźniej w niewinnie wyglądających tytułach tracono ogromne fortuny.

Nowe zasady dotyczą również sposobów oznaczania i opisywania gier – obowiązkowe stało się publikowanie dokładnych opisów scenariuszy, zrzutów ekranu oraz mechanik, które mają utrzymywać (uzależniać) młodych graczy.

Tak jak w Polsce, w Chinach także pojawiły się rozwiązania mające gwarantować przestawianie w grach obyczajów, kultury i historii państwa w dobrym świetle. (…)

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa