Blokada dostępu dla pseudo graczy w Birmingham

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Pięć osób zostało zablokowanych w dostępie do 24 punktów zakładów bukmacherskich w samym centrum Birmingham prowadzonych przez firmę Betwatch. Zadziałał system partnerstwa między Komisją ds. Hazardu, policją, radą lokalną a bukmacherami, których celem jest sprostanie lokalnym zachowaniom antyspołecznym i przestępczym w zakładach bukmacherskich i wokół nich.

Decyzja ta spowodowana została na skutek obawy zgłoszonej przez Radę Miejską Birmingham i policję West Midlands w związku z podejrzeniem o handel narkotykami i zachowania antyspołeczne związane z jednym bukmacherem.

Podejrzanym osobom został wydany przez Betwatch zakazem, zabraniający im wejścia do punktów z zakładami w centrum miasta. Nazwiska i wizerunek tych osób został również rozesłane między innymi punktami z zakładami, aby umożliwić personelowi identyfikację  osób z zakazem.

Helen Venn, dyrektor programu ds. Zgodności z Komisją ds. Hazardu powiedziała:

„To bardzo pozytywny wynik dla firmy Betwatch, która uruchomiła swoje punkty 18 miesięcy w Birmingham. Chcemy współpracy w ramach społeczności, niezależnie od tego, czy są klientami w lokalnej książce, czy nie, wszyscy powinni czuć się bezpiecznie i mieć świadomość, że są chronieni przed zagrożeniami. Oznacza to także pracowników zakładów bukmacherskich.

Rzeczywistość to zachowania antyspołeczne, a przestępstwa związane z zakładami bukmacherskimi można rozwiązać tylko wtedy, gdy firmy hazardowe, policja, władze lokalne i Komisja ds. Hazardu współpracują ze sobą. Betwatch osiąga to, pozwalając każdemu partnerowi rozwiązywać problemy z użyciem dostępnych im narzędzi, a także w takich okolicznościach odmawiać usług osobom, które stwarzają zagrożenie dla społeczeństwa „.

Sharon Horner, specjalista ds. Policji w policji w West Midlands, powiedział:

„Betwatch ilustruje spokojne działanie osób pracujących zespołowo aby osiągnąć wspólnie pożądane rezultaty zmniejszenia przestępczości i zachowań antyspołecznych w społeczności naszego miasta i zwiększenia doświadczenia w zakresie prowadzenia zakładów bukmacherskich”.

Sam punkt zawierania zakładów wprowadził również rozwiązania mające wprowadzić poprawę niektórych z problemów, m. inn. poprzez usunięcie wszystkich materiałów reklamowych z okien, aby umożliwić wyraźny wgląd do punktu, aktywowanie słyszalnego urządzenia o wysokiej częstotliwości, aby zniechęcać do wałęsania w pobliżu punktu bukmacherskiego oraz ponowne szkolenie pracowników w identyfikacji potencjalnych problemów i budowania relacji między pracownikami sklepu a lokalnymi funkcjonariuszami policji.

Źródło: Gambling Commission

Tak się dzieje w Wielkiej Brytanii, gdzie postawy społeczne i bezpieczeństwo stawiane jest bardzo wysoko. Miejmy nadzieję, że i w Polsce niebawem takie postawy będą wśród naszych bukmacherów powszechnie stosowane.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa