Belgia uznała skrzynki z przedmiotami za hazard

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Kolejny po Holandii kraj Beneluksu uznał, że niektóre gry naruszają państwowe regulacje dotyczące hazardu. Belgijska Komisja ds. Gier stwierdziła, że loot boksy obecne w Fifie 18, Overwatchu i CS:GO są przykładami gier losowych i tym samym podlegają lokalnym przepisom regulującym hazard.

Belgijski minister sprawiedliwości, Koen Geens, zażądał natychmiastowego usunięcia nielegalnego elementu z wymienionych tytułów.

Jeśli wydawcy nie podejmą stosownych kroków, grozi im grzywna w wysokości do 800 000 euro, a nawet kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Kiedy przestępstwo dotyka nieletnich, kary mogą zostać nawet podwojone.

Komisja przyjrzała się również Battlefrontowi II, ale ponieważ Electronic Arts zdążyło od czasu premiery całkowicie przeprojektować kontrowersyjny element, okazało się, że shooter spełnia belgijskie normy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa