Banki nie chcą pieniędzy hazardzistów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Nowelizacja ustawy o grach hazardowych została podpisana przez prezydenta. Zbiegło się to w czasie z ostrzeżeniami korporacji adresowanymi do klientów. Banki przestrzegają ich przed wpłacaniem pieniędzy na rachunki firm, które urządzają zakłady wzajemne, lecz nie posiadają zezwolenia wydanego przez ministra finansów.

Na przykład PKO BP na swojej stronie internetowej przypomniał klientom, że już teraz zgodnie z art. 29a ust. 2 ustawy o grach hazardowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 471 ze zm.) zakazane jest uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez internet i organizowanych przez firmy, które nie posiadają zezwolenia.

„W związku z tym, niedozwolone jest wykorzystywanie do dokonywania operacji związanych z działaniami, o których mowa we wskazanym przepisie – kart płatniczych wydawanych przez bank oraz innych instrumentów bądź usług płatniczych banku, m.in. przelewów” – podkreśliła spółka.

W ślad za nią idą już inne banki, które również przestrzegają klientów przed przekazywaniem pieniędzy bukmacherom za pomocą posiadanych rachunków. Wzmożona aktywność instytucji rynku finansowego związana jest z przepisami podpisanej przez prezydenta ustawy, których większość wejdzie w życie już 1 kwietnia 2017 r. Przewidują one m.in. kary dla korporacji za ułatwianie działalności firmom, które nie odprowadzają w Polsce podatków (czyli tym bez zezwolenia).

Przykładowo zgodnie z nowo dodanym art. 89 ust. 1 pkt 5 do 250 tys. zł administracyjnej kary pieniężnej zostanie nałożone na każdego dostawcę usług płatniczych, który nie będzie przestrzegał zakazu określonego w art. 15g. Ten z kolei stanowi, że zakazane jest udostępnianie tego rodzaju usług przez ich dostawców na stronach internetowych podmiotów wpisanych do rejestru. Chodzi o wykaz, który stworzy resort finansów, zawierający nazwy domen internetowych z niezgodnymi z polskim prawem ofertami gier hazardowych.

Całość czytaj na: gazetaprawna.pl

Tagged under

1 Comment

  1. Pingback: Banki nie chcą pieniędzy hazardzistów | E-PLAYBET.COM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa