Automaty do gry – najciekawsze przesądy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Brak ocen)
Rozmiar czcionki: Drukuj ten post

Przesądy towarzyszą wszystkim kulturom od wieków, prawdopodobnie od momentu, gdy gatunek ludzki nauczył się przekazywać sobie bardziej skomplikowane informacje i próbował tłumaczyć otaczający świat.

Z reguły z przesądów się śmiejemy. Pęknięte lustro, czarny kot, piątek trzynastego, czy przejście pod drabiną nie ma zbyt wielu swoich zwolenników. Choć w każdym z nas istnieje coś, co każe się nam na chwilę zatrzymać, przy takim zdarzeniu i powiedzieć sobie: to tylko przesąd, nic nie znaczy!
Przesądy różnią się także w zależności od kultury. Dla nas pechowy jest numer trzynasty, dla Japończyka z kolei to numer cztery. Różnica wynika stąd, że numer cztery w swoim brzmieniu po japońsku bardzo przypomina słowo „śmierć”.
Jednak przesądy nie dotyczą tylko złych rzeczy, jakie mogą się nam przytrafić. Czerwone majtki założone na studniówkę, a później ponownie na maturę, mają zagwarantować zdanie egzaminu. Komu się udało zdać maturę bez nauki, ten pewnie szuka swojego sukcesu w przesądzie.
Również piosenkarze i aktorzy mają swoje małe przesądy i zwyczaje, przed wyjściem na scenę. Tak jak sportowcy i ich trenerzy, czy prawnicy przed ważną rozprawą.
Nic więc dziwnego, że gracza hazardowi również mają własną pulę przesądów, która to właśnie im ma zagwarantować wygraną.

Szczęśliwy wisiorek

Nawet najlepsze automaty do gier za darmo opierają się przecież ciągle na losowości rozgrywki (jak wszystkie gry hazardowe). Nie dziwi więc, że część z osób ma swoje szczęśliwe breloczki, łańcuszki, wisiorki, które wieszają na wybranych przez siebie slotach podczas gry.
Skąd to się bierze?
Przyczyna tego przesądu jest bardzo prosta. Prawdopodobnie gracz miał do przy sobie (lub na szyi) podczas zwycięskiej gry za dużą sumę. Wygrana nie miała zapewne nic wspólnego z noszonym dodatkiem, ale nie zaszkodzi przecież mieć go już zawsze przy sobie w formie talizmanu, prawda?
Podczas gry na automatach online może być to utrudnione, ale zapewne nie trzeba medalionu wieszać na telefonie, zapewne wystarczy trzymać go w ręce lub mieć na szyi.
Do samo dotyczy się ubrać, które miało się w dniu wgranej. Wielu z graczy ma na wyjścia do kasyna konkretny strój, który kiedyś pozwolił im cieszyć się z wygranej. Traktują go z jednej strony jako talizman, z drugiej, niczym ubranie robocze, przeznaczone na konkretne dni i godziny, które poświęcają na siedzenie w kasynie.

Istnienie tajnego kodu

Przesąd rozpowszechnił się zapewne przez filmy z gatunku heist, których to fabuła opiera się zawsze o wielki skok na kasę. Niejednokrotnie to właśnie kasyno stawało się celem rabusiów. Jednym z motywów, jaki w takich filmach lubi się pokazać, był sposób na automaty.
Bohater miał informacje, w jakim tempie należy wrzucać momenty i ile odczekać z pociągnięciem wajchy, aby slot na pewno wyrzucił zwycięski wynik, a już najlepiej super jackpota.
Oczywiście, taki sposób nie istnieje, niezależnie od tego, jak szybko lub wolno będziemy wrzucać monety, czy zmieniać odstępy czasu pomiędzy kolejnymi rundami gry. Jakiekolwiek ustawienie w hazardzie na zwycięstwo jest nielegalne, ponieważ gra musi podlegać całkowitej losowości.
Choć, oczywiście, można próbować.
Niestety, ten numer nie sprawdzi się w żaden sposób na automatach online, nawet tych wzorowanych na jednorękim bandycie.

Odejdź od tego automatu!

Część z graczy jest przekonana, że przebywając przy automacie, zapesza, wytwarza zbyt duże oczekiwanie i szczęśliwy numer nigdy nie wypadnie. Z tego powodu część z nich odsuwa się od automatu, gdy ten losuje liczby, aby nie wywierać na nim presji.
Inni z kolei wolą nie ryzykować odejścia od maszyny (a nuż ktoś podsiądzie i zgarnie ewentualną wygraną) jednak również starają się ułatwić slotowi pracę. Oni z kolei zasłaniają ekran, tak by nie wiedzieć zmieniających się szybko obrazków. Dzięki zasłonięciu wyniku… być może kiedyś maszyna wylosuje lepszy.
Z kolei część z graczy zachowuje się całkowicie odwrotnie. Podczas gry nie odrywa oczu od slotu, nie słucha nikogo, świat wokół automatu na chwilę przestaje istnieć. Z boku mogłoby się wydawać, jakby stosowali czarodziejskie sztuczki umysłowe, by ustawić numery po swojej myśli.

Dlaczego wierzymy w przesądy, skoro nauka dawno udowodniła, że to tylko ludowe mądrości? Dzięki temu sami pozbawiamy się w pewien sposób sprawczości, nad tym co się dzieje i możemy łatwo wytłumaczyć nasze niepowodzenia. Automat nie wyrzucił tyle, ile trzeba? Na pewno amulet jest źle powieszony albo szczęśliwa bluzka niepotrzebnie wyprana.
Jeżeli nam na czymś zależy, nie lubimy ponosić winy za niepowodzenie, nawet jeżeli żadnej winy w nas nie ma. Bo w końcu hazard to czysta fortuna i przypadek. Jednak równocześnie, bardzo lubimy mieć przekonanie, że w jakiś sposób możemy wpływać na otoczenie i przypadkowość.
Odwrócenie wzroku od automatu może w tym pomóc.

Tagged under

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O Stronie

Serwis E-Play.eu to wyczerpujące kompendium wiedzy o internetowym hazardzie poparte 20-letnim doświadczeniem tworzących go specjalistów z branży hazardowej Prezentujemy tylko sprawdzone kasyna, bukmacherów oraz poker roomy oraz najlepsze oferty skierowane do graczy. E-Play.eu to codzienna porcja rzetelnej wiedzy i rozrywki w najlepszym wydaniu.

Archiwa